OK

تکنولوژی Pure Laser LED در ویدئو پروژکتورهای پاناسونیک

از آن زمان که هنر-صنعت سینما پا به عرصه وجود گذاشت، بیننده همواره به دنبال صفحات نمایش بزرگتر بود، آنچنان که گویی تمایل بشر برای تماشای این تصاویر جادویی در ابعاد بزرگ تر حد و مرزی ندارد. ویدئو پروژکتورها، که نسل های ارتقا یافته آپارات ها هستند همواره در عرضه تصاویر بزرگتر پیشرو بوده اند. حذف لامپ های متداول در ویدئو پروژکتورها هدفی است که همه با آن موافقند. لامپ ها دارای رشته هایی حساس به ضربه و لرزش هستند و این حساسیت با افزایش عمر آنها بیشتر هم می شود و به محض وارد آمدن ضربه ای فراتر از حد تحمل، لامپ معیوب می شود و هزینه هنگفتی را به مصرف کننده تحمیل می کند. عمر کوتاه این لامپ ها هم یکی دیگر از نقاط ضعف آنهاست و تنها 1000 تا 6000 ساعت عمر مفید قابل انتظار آنهاست، حتی دفعات روشن و خاموش کردن پروژکتور نیز در این عمر مفید فاکتوری تعیین کننده است. پروژکتورهایی که از لامپ های متداول بهره می برند، با محدودیت هایی در زاویه نصب شدن نیز مواجه هستند. همچنین لامپ ها نیاز به مدت زمان گرم شدن پیش از شروع نمایش هم دارند و باید چند دقیقه قبل از آغاز نمایش خوب گرم شوند تا پس از گرم شدن بتوانند تصویری پایدار ارائه دهند. این نوع پروژکتورها پس از خاموش شدن، قبل از جابجایی نیاز به گذشت زمان مشخصی برای سرد شدن دارند و در غیر اینصورت رشته نورانی لامپ آنها براحتی صدمه می بینند.

پس از این توضیح کوتاه در مورد معایب ویدئو پروژکتورهای لامپی، این دستگاه ها همواره گزینه اصلی برای ایجاد تصاویر متحرک در ابعاد بزرگ هستند، در نتیجه کمپانی های بزرگ تولید کننده پروژکتور ایده ای را مطرح کردند مبنی بر حفظ تکنولوژی پروژکتور و حذف لامپ. در این میان کمپانی ژاپنی پاناسونیک تکنولوژی لیزر SOLID SHINE را معرفی کرده است که ویژگی های برجسته ای را ارائه می دهد.

 

ضریب اطمینان بالا در کنار عمر مفید طولانی و بدون نیاز به نگهداریکیفیت فوق العاده تصویر

تکنولوژی لیزر SOLID SHINE قادر به ارائه ضریب روشنایی بیشتر برای مدت طولانی تر است. پاناسونیک برای رسیدن به چنین راندمانی، از منبع لیزر نیمه هادی مجهز به صفحه گردان فسفری با قابلیت مقاومت در برابر حرارت بهره می برد. این تکنولوژی قادر است ضریب روشنایی بسیار بالا را توام با حفظ کیفیت تصویر در سال های طولانی عمر دستگاه با عملکرد 24 ساعت و 7 روز هفته تضمین نماید.

 

سه چیپ مستقل DLP برای بازآفرینی رنگ ها با نهایت دقت

پروژکتورهای مبتنی بر 3Chip DLP که از تکنولوژی لیزر SOLID SHINE بهره می برند، دارای ماژول های مجزا و مستقل برای سه رنگ اصلی قرمز، سبز و آبی و همچنین یک منشور نوری بسیار با کیفیت که تضمین کننده حداکثر دقت در خلق رنگها است می باشند.

 

 

 

هماهنگ کننده رنگ چهارگانه

پروژکتورهای بر پایه 1-Chip DLP قادرند کیفیت تصویری ماورای تمام پروژکتورهای لامپی رقیب ارائه دهند. این کیفیت فوق العاده تصویر از طریق بالانس بهتر رنگ سفید و ضریب روشنایی ارتقا یافته از طریق حذف رنگ سفید و اضافه کردن رنگ زرد به سه رنگ اصلی محقق می شود.

 

بالانس رنگ و روشنایی

هماهنگ کننده رنگ چهارگانه میزان منبع نور در دسترس را از طریق استفاده از چهار رنگ مختلف افزایش می دهد و تعادل بهتری بین تمام رنگ ها ایجاد می کند. با این قابلیت بیننده تصویری را می بیند که بسیار واقعی و قابل باور و نزدیک به چیزی است که در زندگی واقعی مشاهده می کند.

 

بالانس نور سفید دقیق تر

هماهنگ کننده رنگ چهارگانه وسعت رنگ بیشتری را نسبت به دیگر پروژکتورهای لیزری رقیب ارائه می دهد و اجازه می دهد رنگ سفید بهتری روی پرده نمایش شکل بگیرید. اگر بالانس رنگ سفید برهم بخورد، تصویر متمایل به سبز می شود که اصلا خوشایند نیست. پروژکتورهای لیزری SOLID SHINE پاناسونیک با بهره گیری از تکنولوژی هماهنگ کننده رنگ چهارگانه، رنگ سفیدی را ایجاد می کند که باعث ایجاد تصویر نهایی بسیار واقعی و با کیفیت می شود.

ضریب اطمینان بالا در کنار عمر مفید طولانی و بدون نیاز به نگهداری

پروژکتورهای لیزری SOLID SHINE پاناسونیک مقاومت بسیار بالایی در برابر گرد و خاک دارند و اگرچه گرد و خاک کیفیت تصویر روی پرده را تحت تاثیر قرار می دهد، ولی پروژکتور بدون کوچکترین مشکلی در سخت ترین شرایط به کار خود ادامه می دهد. سیستم اپتیکال کاملا ضد خاک باعث می شود از این پروژکتورها در شرایط سخت و پر گرد و غبار بتوان استفاده کرد. این پروژکتورها قادر هستند تا بدون سرویس و نگهداری تا ۲۰ هزار ساعت، بدون هیچ مشکلی به کار خود ادامه دهند

سیستم خنک کننده کارآمد تضمین عملکرد قابل اطمینان

پروژکتورهای لیزری SOLID SHINE پاناسونیک از سیستم خنک کننده خاصی بهره می برند که باعث کنترل درجه حرارت داخل پروژکتور و در نتیجه ثبات عملکرد آن می شود. این سیستم، شامل مایع خنک کننده و دارای هیت سینک آلومینیومی برای بخش لیزر نوری می باشد. این سیستم باعث می شود تا پروژکتور بتواند حتی در محیط های با دمای ۵۰ درجه سانتیگراد به خوبی کار کند

حالت های کارکرد قابل انتخاب

پروژکتورهای لیرزی SOLID SHINE پاناسونیک 5 حالت کارکرد متفاوت را ارائه می کنند که به اپراتور کمک می کند تا میزان روشنایی مورد نیاز را با توجه به عمر مفید قابل انتظار از دستگاه انتخاب کند. بعنوان مثال در سالن های دارای محیط تاریک یا در اتاق های کنترل استفاده از تمام توان ضروری نیست. در این شرایط اپراتور می تواند یکی از حالت های صرفه جویی انرژی که منجر به افزایش عمر مفید دستگاه تا 87،600 ساعت بدون نیاز به تعویض منبع نوری شود را انتخاب نماید. این میزان عمر مفید برابر با حدود 10 سال کارکرد دایمی 24 ساعته و 7 روز هفته و 365 روز سال با حداقل افت کیفیت تصویر می باشد.

 

مولد نوری بادوام برای عملکرد پیوسته 24 ساعته

مدل های منتخب دارای یک مولد نوری لیزری دوگانه و دارای دو منبع نور گسترده متشکل از دیودهای LED هستند. این مولد قادر است منبع نوری مطمئن و پایدار را برای رسیدن به روشنایی و کیفیت تصویر یکنواخت ارائه دهد. برخلاف پروژکتورهای لامپی که روشنایی خود را بصورت ناگهانی از دست می دهند، میزان کاهش تدریجی شدت روشنایی پروژکتورهای لیزر LED  بعد از طی 20000 ساعت کارکرد مفیدشان، بصورت خطی و یکنواخت است.

نصب آسان

پروژکتورهای لیرزی SOLID SHINE قادرند بصورت افقی یا عمودی و در تمام 360 درجه نصب شوند. این قابلیت باعث می شود پروژکتور در تمام زوایا قابل استفاده باشد.

قابلیت استفاده در ارتفاع بالا

پروژکتورهای لیرزی SOLID SHINE پاناسونیک، برخلاف پروژکتورهای لامپی متداول قادرند در ارتفاع بالا، تا 4200 متر از سطح دریا بدون افت محسوس روشنایی کار کنند.

سیستم لیزر ایمن

پاناسونیک برای حصول اطمینان از عدم آسیب چشم، ناشی از خیره شدن به نور لیزر، سیستمی حفاظتی در پروژکتورهای خود تعبیه کرده است که تمرکز اشعه لیزر را از بین می برد و در نتیجه نور ایجاد شده روی پرده کاملا ایمن و بی خطر می شود.

طراحی منطبق با محیط زیست

پروژکتورهای لیرزی SOLID SHINE پاناسونیک، کاملاً عاری از هرگونه سرب، جیوه و مواد ضد شعله دارای هالوژن و منطبق با دستورالعمل های RoHS می باشند.

طراحی و ساخته شده در ژاپن

پروژکتورهای لیرزی SOLID SHINE پاناسونیک بر اساس دستورالعمل های دقیق و سخت گیرانه طراحی شده و در کارخانجات اصلی پاناسونیک در ژاپن تولید می شوند.

جمع بندی 

با توجه به مطالب گفته شده و با در نظر گرفتن قیمت های پروژکتورهای لیرزی SOLID SHINE پاناسونیک به سادگی میتوان نتیجه گرفت که این پروژکتورها بهترین انتخاب برای استفاده در سالن های سینما، همایش، آمفی تئاتر و غیره می باشند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید پروژکتورهای لیرزی SOLID SHINE پاناسونیک میتوانید با بخش فروش شرکت نیک راد تماس بگیرید.