OK
سرورهای سینمایی نیک راد مدل NCSE-800

سرورهای سینمایی نیک راد مدل NCSE-800:

 

 

شرکت نیک راد افتخار دارد که پس از گذشت سه سال از راه اندازی سیستم نمایش دیجیتال در سینمای ایران و پس از ارائه موفق سرورهای سری 600 و 520،

سومین نسل از سرورهای سینمایی خود یعنی مدل NCSE-800 را جهت استفاده هموطنان عزیز ارائه نماید. در ساخت سرورهای مدل NCSE-800 از همان کیس

مشابه مدل NCSE-520 استفاده شده ولی به لحاظ نرم افزار داخلی و همچنین پنل کاربری کاملا متفاوت با مدل های قبلی می باشد.

در طراحی سرورهای سری 800 از جدیدترین سیستم عامل شرکت مایکروسافت یعنی ویندوز 8.1 استفاده شده است. طراحی و ساخت مدل NCSE-800  بر اساس

تجربه سه ساله شرکت نیک راد در زمینه طراحی، ساخت و تجهیز سالن های سینما در ایران بوده و تمامی نیاز های مختلف در این زمینه در نظر گرفته شده.

امکانات موجود در مدل 800 نسبت به سایر محصولات غیر ایرانی و حتی نسبت به مدل های 520 و 600 به قدری زیاد است که ذکر کردن تمامی آنها در این مقال نمی گنجد.

در ادامه به اختصار به تعدادی از شاخص ترین این امکانات که در هیچ سرور دیگری در دنیا وجود ندارد اشاره می کنیم.

1-پخش فیلم تنها در 20 ثانیه از زمان روشن شدن:

سرورهای NCSE-800 برای پخش فیلم از لحظه روشن شدن تنها به 20 ثانیه زمان نیاز دارند که این به دلیل طراحی نوین و استفاده از سخت افزار و نرم افزار یکپارچه میسر گردیده. این زمان در سایر سرورها حدود 3 دقیقه است.

2-امکان وارد کردن فیلم ها به تعداد نامحدود، همزمان با پخش فیلم:

معمولا عمل وارد کردن فیلم ها بوسیله متصدی نمایش یا قبل از شروع اولین سانس و یا پس از پایان آخرین سانس نمایش انجام میشود که این مسئله باعث اتلاف وقت مسئولین سینماها میگردد. این موضوع در هنگام برگزاری جشنواره های مختلف مانند جشنواره فیلم فجر و کودک و غیره باعث میشود تا سینما از زمان پایان آخرین سانس نمایش تا اولین نمایش در روز بعد باز بوده و برای وارد کردن فیلم ها در اختیار مسئولین جشنواره ها قرار گیرد. همانطور که ملاحظه می فرمایید این مورد باعث بوجود آمدن مزاحمت های فراوان برای مالکین و مسئولین فنی سینماها و همچنین مسئولین برگزاری جشنواره ها میشود. خوشبختانه این مشکل در طراحی سرور NCSE-800 کاملا مرتفع گردیده. این مطلب مانند رویایی برای سینما داران محترم بوده است.

3-ورود هوشمند:

با استفاده از امکان ورود هوشمند تنها با یک کلیک نه تنها فیلم ها وارد می شوند، بلکه اگر کلید مربوط به آن فیلم نیز در هارد یا سایر مدیاها باشد به صورت هوشمند وارد شده و سپس لیست نمایش آن فیلم نیز ساخته می شود. همچنین این عمل میتواند در حال پخش فیلم نیز انجام شود. این امکان خصوصا در هنگام برگزاری جشنواره ها که قرار بر ورود تعداد زیادی فیلم در سرورها است نه تنها باعث صرفه جویی در زمان و سهولت کار با سرور می گردد، بلکه باعث می شود تا هر کسی با کمترین تخصص بتواند با این سرورها کار کند.

4-امکان پخش فیلم های با فریم ریت مختلف در یک نمایش:

برای اولین بار در جهان، در سرورهای سری 800 امکان پخش فیلم های با فریم ریت مختلف به دنبال هم در یک لیست نمایش فراهم گردیده. به طور مثال در سایر سرورها، اگر هنگام ساخت نمایش یک آنونس 25 فریم در ابتدای یک فیلم 24 فریم گذاشته شود، سرور در هنگام پخش، تمام فیلم های موجود در آن لیست نمایش را به صورت 25 فریم پخش میکند. این مسئله باعث می شود که پس از پخش آنونس، کم کم سینک صدا و تصویر فیلم 24 فریم به هم بریزد. این مورد خصوصا در هنگام برگزاری جشنواره ها که فیلم های مختلف با فریم ریت های متفاوت باید در یک سانس به صورت متوالی پخش شوند مشکل ساز می شود.

5-نمایش تاریخ کلیدها به شمسی:

در سرورهای NCSE-800 بر خلاف تمام سرورهای دیگر در جهان، زمان شروع و خاتمه کلیدها به تاریخ شمسی نمایش داده می شود که باعث می گردد دیگر نیازی به تبدیل تاریخ های میلادی به شمسی توسط کاربران این سرورها نباشد.

6-اعلام زمان انقضای کلیدها از پنج روز قبل:

در سرورهای سری 800 پس از روشن شدن سیستم، به صورت هوشمند لیست کلیدهایی که در پنج روز آینده منقضی می شوند نمایش داده خواهد شد. این مورد در تمام پنج روز آخر، پس از روشن شدن دستگاه انجام شده و باعث می شود که کاربران سرورها به دلیل فراموشی با مشکل پخش نشدن فیلم بر اثر خاتمه اعتبار کلید مواجه نشوند.

7-عدم ورود کلیدهایی که اشتباه ساخته و فرستاده شده اند:

در سرورهای دیجیتال، ملاک پذیرش کلید هر فیلم توسط سرور، صرفا ساخته شدن کلید از روی گواهینامه امنیتی آن سرور و تاریخ صحیح کلید می باشد. حتی می توان کلیدها را قبل از وارد کردن فیلم ها به سرور وارد کرده و پس از آن فیلم را وارد کرد. در صورتی که کلید با استفاده از گواهینامه همان سرور و دقیقا از روی همان فیلم ساخته شده و تاریخ آن نیز معتبر باشد، قفل فیلم در سرور باز شده و فیلم بر روی سرور پخش خواهد شد. حال اگر پس از ساخت DCP در نرم افزار مسترینگ دو یا چند بار از مسترفیلم، خروجی گرفته شود، با این حال که نام و مشخصات ظاهری همه DCP ها کاملا یکی است ولی مشخصات قفل هر کدام متفاوت با دیگری است و برای هر کدام از آن ها باید کلید جداگانه ای ساخته شود، حال اگر فیلم شماره 1 برای سینمایی فرستاده شده باشد و کلید آن از روی فیلم شماره 2 ساخته شده باشد، نام ومشخصات ظاهری کلید و فیلم کاملا مشابه یکدیگر است و چون کلید با گواهینامه امنیتی سروری که قرار است بر روی آن کار کند ساخته شده، بوسیله سرور پذیرفته می شود ولی چون از روی فیلمی که در سرور کپی شده ساخته نشده، قفل فیلم در سرور باز نخواهد شد و این باعث سردرگمی کاربر می شود. در این حالت اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که سرور دچار مشکل شده و در پی آن با شرکت سازنده تماس گرفته می شود. متاسفانه در این زمان توضیح مسئله برای کاربران بسیار مشکل است. در 2 سال گذشته موارد بسیار زیادی دیده شده که فیلم و کلیدی کاملا همنام برای سینما فرستاده شده و پس از وارد کردن فیلم و کلید و تایید کلید بوسیله سرور، قفل فیلم باز نشده و این مسئله باعث سردرگمی مسئولین سینما، دفاتر پخش و سایر دست اندرکاران سینما می گردید. در سری 800 سرورهای نیک راد این مشکل کاملا مرتفع گردیده. در این سرورها ابتدا باید فیلم را در سرور وارد کرده و سپس کلید را. در هنگام وارد کردن کلیدها ابتدا مشخصات گواهینامه امنیتی موجود در کلید بررسی شده و اگر با سرور هماهنگی داشته باشد در پنجره ورود به کاربر نمایش داده می شود. پس از آن در صورت تایید کاربر مبنی بر ورود کلید به سرور، ابتدا مشخصات بازگشایی  قفل موجود در کلید با فیلم های موجود در سرور مقایسه می گردد و در صورت هماهنگی با هر کدام از فیلم های موجود در سرور و معتبر بودن تاریخ؛ کلید به سرور وارد می شود. این عمل باعث شده که فقط کلیدهایی که با فیلم های موجود در سرور همخوانی داشته باشند به سرور وارد شوند.

8-اعلام پیغام اخطار مبنی بر پر شدن فضای هارد دیسک سرور:

این امکان باعث می شود که در زمان رسیدن فضای خالی هارد دیسک به مقدار %15 از حجم کل آن، پیغامی مبنی بر پر شدن هارد سرور نمایش داده شود.

9-اعلام زمان دقیق باقیمانده تا اتمام ورود فیلم ها:

در هنگام ورود فیلم ها به سرور، زمان دقیق مانده تا اتمام کامل ورود هر فیلم به کاربر نمایش داده می شود.

10-اعلام کلیه اشکالات مربوط به فایل های اطلاعات DCP:

با استفاده از این قابلیت تمامی مشکلات مربوط به فایل های اطلاعات فیلم ها مانند PKL, CPL و غیره که سبب بروز مشکلات مختلف می گردند به زبان فارسی به کاربر نمایش داده می شود.

11-امکان جستجوی سریع تصاویر به جلو یا عقب همزمان با پخش فیلم:

با استفاده از این امکان می توان جهت پیدا کردن نقطه خاصی از فیلم، همزمان با پخش فیلم ها با حرکت سریع به جلو یا عقب تصاویر را مرور کرد.

12-بخش رویدادها به زبان فارسی:

در این قسمت تمامی کارهای انجام شده با سرور مانند ورود فیلم ها، ورود کلیدها، ساخت نمایش ها، پخش فیلم ها، و همچنین نحوه کار با سرور توسط کاربر و حتی نحوه خاموش کردن سرور و تمامی خطاهای اعلام شده به کاربر، با امکان جستجوی هوشمند و بسیار دقیق، به زبان فارسی ثبت می شود و باعث می گردد تا در هر زمان بتوان اطلاعات بسیار کاملی در رابطه با کار کرد سرور و همچنین نحوه کار با سرور بوسیله کاربر آن به دست آورد. از این اطلاعات می توان برای پشتیبانی بهتر و همچنین راهنمایی کاربران استفاده کرد.

13-امکان ارتقای مدل 600 و 520 به مدل 800:

تمامی دارندگان مدل های قبلی سرورهای نیک راد می توانند سرورهای خود را به مدل NCSE-800 ارتقاء داده و از تمامی امکانات آن برخوردار گردند. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با واحد فروش شرکت نیک راد تماس بگیرید.

14-امکان تبدیل سرورهای خریداری شده از سایر شرکت ها به سری 800 نیک راد:

اگر قبلا سرور دیگری خریده اید و به هر دلیلی می خواهید امکانات فوق پیشرفته سرور نیک راد مدل NCSE-800 را داشته باشید نیازی به خرید مجدد سرور از شرکت نیک راد را ندارید. کارشناسان ما، آن را به سری 800 تبدیل می کنند. در این حالت گارانتی و پشتیبانی سرورهای سری 800 شرکت نیک راد نیز به شما تعلق خواهد گرفت. جهت اطلاعات بیشتر می توانید با واحد فروش شرکت نیک راد تماس بگیرید.

نتیجه:

مطالب بالا تنها گوشه ای از امکانات مختلف سرورهای NCSE-800 می باشد. در صورت تمایل جهت آشنایی بیشتر و یا کارکردن از نزدیک با این سرورها می توانید با واحد فروش شرکت نیک راد تماس حاصل فرمایید.

 

 

مشخصات فنی سرورهای نیک راد مدل NCSE-800

 *هارد سرورها بسته به نیاز شما تا ظرفیت دلخواه قابل افزایش است.

DVI, HDMI, Display Port with HDCP Encryption and Projector serial check Digital Output
Monitor via VGA with Keyboard and Mouse Control Panel
MPEG2 4.2.2 and MPEG2 4.2.0 Image Compression
PAL-NTSC-720P-1080i-1080P Input Resolution
1920x1080 Full HD Output Resolution
23.976-24-25-29.976-30-48-50-59.94-60FPS Frame Rates
Uncompress Linear PCM (Analog+Digital) Audio Compression
44.1KHZ-48KHZ-96KHZ 16 and 24 Bit Audio Sample Rate
25pin D-sub Connector for 8-channel Analog Audio Output+Digital Optical Audio Output
Multi-language subtitling in the TI CineCanvas format Subtitling
MPEG2 MXF Interop with or without Encryption Input File Formats
4TB Sata 6Gb/s for Media Storage and 60GB-SSD for OS Storage Size*
USB3.0 x 4 - USB2.0 x 6 Input Ports
BLURAY Drive x 1 Input Drive
128bit AES Encrypted Content Control with 2048bit RSA Encrypted Keys Security
5To 45 Degree C Operating Temperature
5%to90% Operating Humidity
4U Rackmount Server Chasis - 550mm x 178mm x 430mm Case Size